Ευχαριστήριο

Οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου ευχαριστούμε τους γονείς των μαθητριών Καλπάκα, Μανωλαρά και Χιοκτουρίδου, για τη δωρεά τριάντα εννιά (39) συνολικά τίτλων βιβλίων, που ήδη κοσμούν τη “Γαλάζια Βιβλιοθήκη” μας!

Ευχαριστήριο

Η Δ/ντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων, οι μαθητές/τριες και το βοηθητικό προσωπικό του σχολείου ευχαριστούν θερμά τον κ. Μαλαθούνη Σταμάτη, πατέρα μαθητή του σχολείου που διατηρεί κατάστημα με ανθοκομικά στο κέντρο, για την προσφορά του σε φυτά που κοσμούν ήδη τον κεντρικό εξώστη του σχολείου και τις τουαλέτες μαθητών και δασκάλων επισφραγίζοντας το εξαιρετικό αποτέλεσμα του […]

Ευχαριστήριο

Η Δ/ντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων, οι μαθητές/τριες και το βοηθητικό προσωπικό του σχολείου ευχαριστούν θερμά την κ. Δημητρακούδη Σαπφώ, φαρμακοποιό της πόλη μας και μητέρα μαθητών του σχολείου μας, για την ευγενική της προσφορά σε πλούσιο φαρμακευτικό υλικό.

Ευχαριστήριο

Η Δ/ντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου, ευχαριστούμε τον κ. Ριζόπουλο, πατέρα μαθήτριας της ΣΤ΄τάξης και την κ. Μανουηλίδου, δασκάλα του ΣΤ2 τμήματος, για τη δωρεά στο σχολείο δύο συσκευών κινητής τηλεφωνίας για υπηρεσιακή χρήση.

Παιδικός αγώνας τρεξίματος (ΕΟΣ Καβάλας σε συνεργασία με ΑΟ Καβάλα Στίβος)

Ο Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Καβάλας, σε συνεργασία με τον Αθλητικό Όμιλο Καβάλας (τμήμα στίβου), την υποστήριξη του Πολιτιστικού Συλλόγου Χωράφας και υπό την αιγίδα του Δήμου Καβάλας διοργανώνει παιδικό αγώνα τρεξίματος σε μονοπάτι του περιαστικού δάσους και δημόσια οδό την Κυριακή 19 Μαρτίου 2023. Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να πατήσετε εδώ.