Διάκριση μαθητών σε διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Η Διεύθυνση και το εκπαιδευτικό προσωπικό συγχαίρουμε τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου που έλαβαν μέρος στους διαγωνισμούς της ελληνικής μαθηματικής εταιρίας κατά τη σχολική χρονιά 2022-23 για τη συμμετοχή και την προσπάθειά τους. Ιδιαίτερα, συγχαίρουμε θερμά τον μαθητή και τις μαθήτριες που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς αυτούς. Από τους μαθητές της Ε΄ τάξης που πήραν μέρος στον διαγωνισμό «Μαθηματικά και παιχνίδι», ο μαθητής Πασχαλίδης Κυριάκος διακρίθηκε μεταξύ των συμμαθητών του τμήματός του (Ε΄1) και η μαθήτρια Καζανίδου Αθηνά διακρίθηκε μεταξύ των συμμαθητών του δικού της τμήματός (Ε΄2).  Από τους μαθητές της ΣΤ’ τάξης που πήραν μέρος στον διαγωνισμό «Πυθαγόρας», η μαθήτρια Θεοδοσίου Αγγελική διακρίθηκε σε επίπεδο νομού μεταξύ των διαγωνισθέντων της τάξης της (ΣΤ΄). Χαιρόμαστε με τις επιτυχίες όλων των μαθητών/τριών μας και ευχόμαστε σε όλους/ες πρόοδο και πολλές επιτυχίες.