Συμμετοχή του σχολείου στις εκδηλώσεις για τα ευρωπαϊκά προγράμματα ERASMUS 2022

Στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού εορτασμού των  προγραμμάτων Erasmus για το 2022 στις 13, 14 και 15 Οκτωβρίου (Erasmus Days 2022), το σχολείο μας συμμετέχει σε μία online συνάντηση όλων των χωρών που συμμετέχουν στο πρόγραμμα που υλοποιούμε με τίτλο: CICK SAFE, SURF SMART, BE AWARE OF WHAT YOU SHARE”.

Η συνάντηση θα γίνει στις 14 Οκτωβρίου 2022 στις 12:30 ώρα Βρυξελλών δηλαδή 13:30 ώρα Ελλάδας. Στη συνάντηση θα παρουσιαστούν βίντεο από τις κινητικότητες που πραγματοποιήθηκαν και θα ακουστούν τραγούδια από μαθητές και μαθήτριες όλων των χωρών. Από το σχολείο μας θα συμμετάσχουν παιδιά της Ε’ και  ΣΤ’ τάξης που παρακολουθούν το ολοήμερο πρόγραμμα, με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κ. Μιχαήλ Αικατερίνη.