Ενημέρωση γονέων για τη σχολική γιορτή της 28ης Οκτωβρίου

Σας ενημερώνουμε ότι, την Πέμπτη  27 Οκτωβρίου ημέρα εορτασμού της εθνικής επετείου στα σχολεία της χώρας, οι μαθητές μας θα προσέλθουν κανονικά 8:00-8:15 και θα αποχωρήσουν όλοι στις 10:15. Τη σχολική γιορτή ανέλαβαν οι μαθητές της Δ΄ τάξης, με τις δασκάλες τους κ. Παχούμη και κ. Ζαρκάδα και τον δάσκαλο μουσικής κ. Σεμερτζίδη.

Λόγω έλλειψης χώρου στην αίθουσα εκδηλώσεων, κατά την ημέρα εκείνη, τη σχολική γιορτή θα παρακολουθήσουν οι μαθητές των Β΄ και Στ΄ τάξεων, ενώ  οι μαθητές των  Α΄, Γ΄ και Ε΄ θα εκκλησιαστούν στην εκκλησία της ενορίας μας. Το Ολοήμερο σχολείο κατά την ημέρα εκείνη δεν θα λειτουργήσει. Το απόγευμα της Πέμπτης η σχολική γιορτή θα επαναληφθεί με καλεσμένους τους γονείς των μαθητών της Δ΄τάξης.

Πρόσκληση και πρόγραμμα σχολικής γιορτής