ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Π.Ε ΚΑΒΑΛΑΣ

Ο «Σκακιστικός Εκπαιδευτικός Όμιλος» του σχολείου μας θα συμμετέχει με τρεις τετραμελείς ομάδες στο  Ομαδικό Πρωτάθλημα, που διοργανώνει ο Δήμος Καβάλας σε συνεργασία με τον Σκακιστικό Όμιλο Καβάλας και θα διεξαχθεί το Σαββατοκύριακο 9-10 Μαρτίου, στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Καβάλας από τις  16:00-20:30,. Οι μαθητές/τριες μας θα προσέλθουν στο χώρο διεξαγωγής των αγώνων περίπου μισή ώρα νωρίτερα – στις 15:30 – συνοδευόμενοι από τους γονείς τους. Στο χώρο θα βρίσκεται ο υπεύθυνος εκπαιδευτικός του Σκακιστικού Ομίλου του σχολείου μας, κ. Θοδωρής Λιθοξόος, που θα αναλάβει τους μαθητές/τριες μέχρι τη λήξη των αγώνων.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι  όποιος/α μαθητής/τρια επιθυμεί να συμμετέχει στο ατομικό πρωτάθλημα ανά τάξη, μπορεί να δηλώσει συμμετοχή έως και μισή ώρα πριν την έναρξη των αγώνων. Η συμμετοχή στο ατομικό πρωτάθλημα γίνεται αποκλειστικά με ευθύνη των γονέων. Το πρόγραμμα των ατομικών αγώνων είναι το παρακάτω:

Τάξεις  Α-Β-Γ-Δ  Σάββατο 9 Μαρτίου 9:00 – 14:30

Τάξεις Ε-ΣΤ    Κυριακή 10 Μαρτίου 9:30 – 13:30  και 15:30 – 18:00