ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΓΟΝΕΩΝ

Κλείνοντας τον κύκλο των συναντήσεών μας στο πρόγραμμα της Συμβουλευτικής Γονέων, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε, τους γονείς των μαθητών/τριων μας που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση του σχολείου και συμμετείχαν σε αυτό.  Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε στα πλαίσια εφαρμογής των δράσεων του «Συλλογικού Προγραμματισμού και της Εσωτερικής Αξιολόγησης της σχολικής μας μονάδας» και στον άξονα «Ενίσχυση και Ενδυνάμωση των Σχέσεων Σχολείου-Οικογένειας», σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας  Π.Ε. Καβάλας με εκπαιδεύτρια την ψυχολόγο κ. Σαββίδου Κική, την οποία επίσης ευχαριστούμε θερμά. Το σχολείο είναι πάντα ανοιχτό ν΄ ακούσει τους προβληματισμούς και τις ανησυχίες των γονέων, ώστε να γίνουμε όλοι «συνοδοιπόροι» στην πρόοδο και την εξέλιξη των παιδιών μας. Χαιρόμαστε που η δράση μας βρήκε θερμή ανταπόκριση και τα αποτελέσματά της φαίνεται να ικανοποίησαν τις προσδοκίες όσων την παρακολούθησαν. Ευελπιστούμε σε μια επόμενη συνεργασία.

Η Δ/ντρια

Παπαδοπούλου Ελένη